تبلیغات
صراطُ الأقوَم - مطالب بهمن 1392

صراطُ الأقوَم

...هرچه دارم همه از عترت و قرآن دارم

«انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً ولن یفترقا حتی یردا علیّ الحوض»“همانا من در میان شما پس از خود، دو بار سنگین را به امانت می‌گذارم: کتاب خدا و عترت و اهل بیتم. تا زمانی که به این دو تمسک بجویید، گمراه نخواهید شد. این دو از هم جدا نمی‌شوند تا زمانی که در حوض کوثر بر من وارد شوند”./مستدرک الوسائل ج11ص372 صراطُ الأقوَم .

- ما پس از پیامبر (صلی الله علیه و آله) به دنبال خلیفه و جانشین آن حضرت هستیم، اما ظاهرا در پی بحث های مختلف هدف خویش را فراموش کرده ایم. اساسا خلیفه به چه معناست و چه کسی می تواند خلیفه شخص دیگر باشد؟ خلیفه هر شخص، یعنی کسی که در غیاب او کار او را انجام می دهد. خلیفه هر شخص باید در ویژگیها و شئون مختلف شبیه به او باشد تا شایستگی جانشینی او را داشته باشد، و الا دیگر واژه خلیفه و جانشین معنا نخواهد داشت. 
ما پس از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) به دنبال تعیین حاکم یا پادشاه برای حکومت و اداره سرزمینهای اسلامی نیستیم، ما در جستجوی جانشین پیامبر صلی الله علیه و آله هستیم، بنابر این باید شخصی را برای این مهم بیابیم که در شئون مختلف چون فهم و ابلاغ و تبیین دین(که از اساسی ترین شئون نبی است)، علم، حکمت، عدالت، عصمت، فضیلت، شجاعت، اخلاقیات و کمالات انسانی و نیز اداره حکومت بر اساس علم الهی و عصمت و. .. شباهت به پیامبر صلی الله علیه و آله داشته باشد. 
حال اگر به بررسی تک تک این شئون در افرادی که نامزد جانشینی پیامبر (صلی الله علیه و آله) هستند بپردازیم به تصدیق روایات موافق و مخالف بی گمان کسی جز مولا علی بن ابیطالب (علیهماالسلام) را حتی نزدیک به مقام خلافت خاتم پیامبران (صلی الله علیه و آله) نخواهیم یافت و راه تحقیق و تفحص در این مورد بر همگان باز است.طبقه بندی: پیامبرشناسی، امام شناسی، امام علی (علیه السلام)، براهین شیعه، قرآن و احادیث،

[ پنجشنبه 1392/11/24 ] [ 00:30 ] [ سعید عسگری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه