تبلیغات
صراطُ الأقوَم - خطبه را ذات خدا خوانده به صوت احمدی

صراطُ الأقوَم

...هرچه دارم همه از عترت و قرآن دارم

«انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً ولن یفترقا حتی یردا علیّ الحوض»“همانا من در میان شما پس از خود، دو بار سنگین را به امانت می‌گذارم: کتاب خدا و عترت و اهل بیتم. تا زمانی که به این دو تمسک بجویید، گمراه نخواهید شد. این دو از هم جدا نمی‌شوند تا زمانی که در حوض کوثر بر من وارد شوند”./مستدرک الوسائل ج11ص372 صراطُ الأقوَم .

الحمدالله شكراً لانعمه و ایادیه، و لا اله الا الله شهادة تبلغه و ترضیه و صلى الله على محمد صلوة تزلفه تحطیه، والنكاح مما امر الله عز و جل به و رضیه و مجلسنا هذا مما قضاه الله و اذن فیه و قد زوجنى رسول‏الله ابنته فاطمة و جعل صداقها درعى هذا، و قد رضیت بذلك فاسئلوه و اشهدوا. (1)

                                                    
سپاس و شكر خداوندى را سزا است كه الطاف و نعمت‏هایش شامل حال همه بندگان است پروردگارى نیست جز او و شهادت مى‏دهم بر وحدانیت ذات پاكش، شهادتى رسا و با اعتقادى كامل و درود و سلام حق بر محمد (صلی الله علیه و آله)، درودى همواره و فراگیر و باقى، اما بعد، مجلس ما در مورد یكى از سنتهاى مقدس الهى تأسیس گردیده. موضوع این مجلس، نكاح است كه پروردگار بدان امر فرموده و رضا داده است.
و رسول خدا به فرمان خداوند متعال دخترش فاطمه را بر من تزویج فرموده و مهر او را این زره آهنین من قرار داده است من نیز بدان رضا دادم، شما حاضران، این موضوع را از او بپرسید و شهادت دهید كه دخترش فاطمه به همسرى من درآمده است.

در این موقع حاضران مجلس از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) مراتب را پرسیدند رسول خدا (صلی الله علیه و اله) فرمود كه آرى چنین است آنگاه همگى دست به دعا برداشته و براى عروس و داماد از خداوند متعال بركت و خیر طلب نموده و به آنها تبریك گفتند.
و در پایان مجلس، رسول خدا به زنان خود امر فرمود تا به خوشحالى این جشن شادمانى كنند و بساط سرور بگسترند. ولى برخلاف انتظار، رسول خدا (صلی الله علیه و آله) چون به نزد دخترش فاطمه رسید او را گریان یافت فرمود: ما یبكیك فوالله لو كان فى اهل بیتى خیر منه زوجتك، و ما انا زوجتك ولكن الله زوجك و اصدق عنك الخمس مادامت السموات والارض.(2)
دخترم چه چیزى باعث گریه‏ات شده است؟ به خدا قسم اگر كسى در میان اهل‏بیت من بهتر از على بود تو را به او تزویج مى‏كردم، لكن تزویج تو به على تزویج الهى است و به فرمان خدا این ازدواج صورت گرفته و مهر تو را یك پنجم دنیا قرار داده است.

خطبه مولا امیرالمومنین(علیه السلام) در عقد حضرت زهرا(علیهاالسلام)

____________________________________________________
1 ـ ناسخ‏التواریخ، ج 1/ 51 و 52
2 ـ ناسخ‏التواریخ، ج 1/ 51 و 52.طبقه بندی: پیامبرشناسی، امام شناسی، امام علی (علیه السلام)، حضرت زهرا(سلام الله علیها)، براهین شیعه، قرآن و احادیث،

[ دوشنبه 1392/07/15 ] [ 14:08 ] [ سعید عسگری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه