تبلیغات
صراطُ الأقوَم - شقی واقعی چه کسی است؟

صراطُ الأقوَم

...هرچه دارم همه از عترت و قرآن دارم

«انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً ولن یفترقا حتی یردا علیّ الحوض»“همانا من در میان شما پس از خود، دو بار سنگین را به امانت می‌گذارم: کتاب خدا و عترت و اهل بیتم. تا زمانی که به این دو تمسک بجویید، گمراه نخواهید شد. این دو از هم جدا نمی‌شوند تا زمانی که در حوض کوثر بر من وارد شوند”./مستدرک الوسائل ج11ص372 صراطُ الأقوَم .

عن فاطمة بنت رسول الله صلى الله علیه وسلم قالت خرج علینا رسول الله صلى الله علیه وسلم عشیة عرفة فقال إن الله تعالى باهى بكم وغفر لكم عامة ولعلی خاصة وإنی رسول الله إلیكم غیر محاب لقرابتی هذا جبریل یخبرنی أن السعید حق السعید من أحب علیا فی حیاته وبعد موته وأن الشقی كل الشقی من أبغض علیا فی حیاته وبعد موته.

حضرت فاطمه علیها سلام می فرمایند: رسول خدا (صلی الله علیه و آله) شب عرفه به مردم فرمودند: خداوند متعال به شما مباهات می کند و شما را می آمرزد و علی را به خصوص  مورد رحمت خود قرار می دهد، همانا من فرستاده خدا به سوی شما هستم و دوستدار خویشاوند خود نیستم، این فرشته خدا جبرئیل است که به من خبر می دهد همانا سعادتمند حقیقی کسی است که علی را در حیاتش و بعد از وفاتش دوست بدارد و همانا شقی واقعی کسی است که بغض علی را در حیاتش و بعد از وفاتش داشته باشد.


---------------------------

2- المعجم الکبیر: ج 22، ص 415 
3- مجمع الزوائد: ج 9 ، ص 132
4- المناقب خوارزمی: ص 78
5- الفصول المهمه فی معرفه الأئمه: ج 1، ص 585
6- کنز العمال: ج 13، ص 145
7- ینابیع الموده: ج 1، ص 381

طبقه بندی: امام شناسی، امام علی (علیه السلام)، براهین شیعه، قرآن و احادیث،

[ شنبه 1392/06/2 ] [ 06:15 ] [ سعید عسگری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه