تبلیغات
صراطُ الأقوَم - دین جدید!

صراطُ الأقوَم

...هرچه دارم همه از عترت و قرآن دارم

«انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً ولن یفترقا حتی یردا علیّ الحوض»“همانا من در میان شما پس از خود، دو بار سنگین را به امانت می‌گذارم: کتاب خدا و عترت و اهل بیتم. تا زمانی که به این دو تمسک بجویید، گمراه نخواهید شد. این دو از هم جدا نمی‌شوند تا زمانی که در حوض کوثر بر من وارد شوند”./مستدرک الوسائل ج11ص372 صراطُ الأقوَم .

ادیان آسمانى در حقیقت مانند آب زلال وشفافى هستند که از آسمان نازل مى گردند که در آغاز، مانند صفا وپاکى باران وروشنایى آفتاب هستند، ولى با تماس افکار منحط جاهلان ودستهاى آلوده مغرضان وآمیختگى باعادات وخرافات، گاهى چنان تحریف مى شوند که جاذبه خود را از دست مى دهند. یکى از رسالتهاى امام زمان (عجل الله فرجه) پیراستن اسلام از این آلودگى ها وخرافات وپیرایه ها، وبه تعبیر دیگر، نوسازى بناى کاخ شکوهمند اسلام است. از این رو، در پاره اى از روایات از این نوسازى تعبیر به (دین جدید) شده است. 
امام صادق (علیه السلام) مى فرماید: (هنگامى که قائم خروج کند، امر جدید وکتاب جدید وروش جدید وداورى جدیدى با خود مى آورد).(1)
یعنى در آن زمان، اسلام را آنچنان از لابلاى انبوه خرافات وتحریف ها وتفاسیر نادرست بیرون مى آورد، که گویى بنایى کاملا نو وجدید ساخته است. 

اما راجع به قرآن جدید، دو گونه مى توان توضیح داد: یکى اینکه، قرآن جدید، همان قرآنى است که امیر المؤمنین (علیه السلام) به همان صورت وترتیب، که در سال 23 سال بر پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله وسلم) نازل شده، جمع آورى کرده است. 
چنانکه امام باقر (علیه السلام) فرموده است: (هنگامى که قائم آل محمد (صلى الله علیه وآله وسلم) قیام کند، خیمه هایى نصب مى کند براى کسانى که قرآن را همانطور که نازل شده به مردم تعلیم دهند، این مشکلترین کارهاست. زیرا آن قرآن به عکس قرآن فعلى جمع آورى شده است).(2) 
توضیح دوم این است که، قرآن اصیل فراموش شده را چنان از زوایاى تحریفات معنوى وتفسیرهاى نادرست بیرون مى کشد که مى توان نام کتاب جدید بر آن گذاشت. زیرا در غیر این صورت، لازم مى آید که یک کتاب آسمانى جدید بر او نازل شود، که این امر شدنى نیست، بارى اینکه در روایات آن حضرت به عنوان یک داعى وحافظ قرآن کریم معرفى شده است، پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله وسلم) مى فرماید: (قائم از فرزندان من است...، مردم را به پیروى من وآیین من وامى دارد، وآنها را به کتاب پروردگام دعوت مى نماید).(3) 

- منابع -
 
(1) (اذا خرج القائم یقوم بامر جدید، وکتاب جدید، وسنه جدید، وقضاء جدید). (اثبات الهداه، شیخ حر عاملى، ج 7، ص 83).
(2) مهدى موعود، ترجمه ونگارش على دوانى، ص 1121.
(3) اثبات الهداه، شیخ حر عاملى، ج 7، ص 89.طبقه بندی: امام شناسی، مهدویت، براهین شیعه، قرآن و احادیث،

[ سه شنبه 1392/04/4 ] [ 17:13 ] [ سعید عسگری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه