تبلیغات
صراطُ الأقوَم - ابن تیمیه و توسل!

صراطُ الأقوَم

...هرچه دارم همه از عترت و قرآن دارم

«انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً ولن یفترقا حتی یردا علیّ الحوض»“همانا من در میان شما پس از خود، دو بار سنگین را به امانت می‌گذارم: کتاب خدا و عترت و اهل بیتم. تا زمانی که به این دو تمسک بجویید، گمراه نخواهید شد. این دو از هم جدا نمی‌شوند تا زمانی که در حوض کوثر بر من وارد شوند”./مستدرک الوسائل ج11ص372 صراطُ الأقوَم .

از برخى صحابه وتابعین احادیثى در باره توسل به نبى اكرم(صلی الله علیه و آله) وارد شده كه ابن‏تیمیه آن احادیث را نقل كرده وبر درستى آنها گواهى مى‏دهد. مانند دعاى مشهور((اللهم انى اتوجه الیك بنبیك نبی الرحمة، یامحمد انى اتوجه بك الى ربك وربى‏یرحمنى مما بى)) ونظایر آن. وى از بیهقى، ابن سنى و طبرانى عمل پیشینیان به این‏گونه از احادیث را نقل كرده ومى گوید: ((این احادیث از پیشینیان وصحابه روایت شده است، مانند دعائى كه ابن ابى الدنیادر كتاب مجانى الدعاء آورده است. وآنها این دعاها را مى‏خوانده‏اند، ونیز در كتاب‏المنسك المروزى تالیف امام احمد بن حنبل توسل به پیامبر(صلی الله علیه و اله) نقل گردیده‏است)). 
ولى ابن تیمیه در صفحات آغازین كتاب التوسل والوسیله مى‏گوید: ((حتى یك نفر ازصحابه، تابعین ویا دیگر مسلمانان، شفاعت پس از مرگ را از پیامبر(صلی الله علیه و آله)  درخواست‏نكرده‏اند وبلكه هیچ چیزى را از پیامبر طلب نكرده‏اند! وهیچ یك از ائمه مذاهب‏این مطلب را در كتب خود نقل نكرده‏اند)). 
این سخن ابن تیمیه كجا وآنچه وى در ابتداى همین كتاب از ابن ابى الدنیا، احمد بن‏حنبل، ابن سنى، بیهقى و طبرانى در باره توسل به پیامبر(صلی الله علیه و آله) گفته است كجا؟ 
طبقه بندی: پیامبرشناسی، براهین شیعه، قرآن و احادیث،

[ دوشنبه 1391/10/18 ] [ 17:52 ] [ سعید عسگری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه